0912-0230-916
آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

تاریخ انتشار: 1397-04-02 12:30:12
آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

هلدینگ آرگو
یک گروه حرفه‌ای ضامن موفقیت شما در ورود به صنعت قهوه و کافی شاپ


موفقیّت تعریف روشنی دارد، نیازمندِ عمل است و هر عملی نیز مهارت‌های ویژه‌ای را می‌طلبد. هلدینگ آرگو در زمینه قهوه، کافی شاپ و رستوران خدمات ارزشمندی را ارائه می‌کند که این خدمات می‌تواند موفقیت شما را در این صنعت تضمین کند.


در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از کاملترین و بزرگترین مجموعه‌های تخصصی و موفق در زمینه قهوه، کافی شاپ و رستوران در ایران آشنا کنیم.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

معرفی برند آرگو، خدمات و تاریخچه شکل‌گیری آن


گروه آرگو در پاییز سال ۱۹۹۸ میلادی در خیابان شهرآرا تهران کار خود را در زمینه مشاوره، آموزش، تجهیز، طراحی دکوراسیون و راه اندازی رستوران، کافی شاپ و فست فود آغاز کرد. مدیر عامل و مؤسس این مجموعه آقای علی رضا زعفری از سال ۱۳۷۰ و از نوجوانی فعالیت خود را در صنعت قهوه آغاز نموده است.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران


برگزاری اولین نمایشگاه قهوه و کافی شاپ – نمایشگاه بین المللی تهران با مشارکت گسترده گروه آرگو


هدف گروه آرگو در آغاز نوآوری و ایجاد تحول در عرصه صنایع غذایی بود. این گروه در ابتدا کافی شاپ‌های زنجیره‌ای پاییز ۹۸ را راه اندازی نمود و بعد از مدتی کوتاه به تهیه و تولید لوازم، تجهیزات و مواد مصرفی کافی شاپ‌ها پرداخت و در حال حاضر به یکی از مجموعه‌های موفق در زمینه تهیه و تولید مواد اولیه، ظروف، قهوه و واردات لوازم و تجهیزات با برند آرگو در صنعت رستوران و کافی شاپ تبدیل شده است.

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

خانه باریستا ایران

خانه باریستا ایران، یکی از زیر مجموعه‌های هلدینگ آرگو در سال ۱۳۹۰ تاسیس شد. این مجموعه خدمات آموزش، تجهیز و راه اندازی کافی شاپ‌ها را بر عهده دارد. همچنین افرادی که قصد راه اندازی کافی شاپ دارند می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای مجموعه که توسط کارشناسان مجرب در زمینه‌های مختلف انجام می‌شود، بهره ببرند.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

 

اولین مدرسه قهوه ایران

اولین فضای آکادمیک در ایران و خاورمیانه، در سال ۱۳۹۵ برای ارتقاء سطح علمی علاقمندان به صنعت قهوه و کافی شاپ با دریافت مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به نام مدرسه قهوه ایران به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز نمود.

امروزه با توجه به بالا رفتن سطح فرهنگ جامعه، استفاده از قهوه و فرهنگ قهوه نوشی نیز در بین ایرانیان بیش از گذشته رواج پیدا کرده است. همین امر موجب می‌شود تا امر آموزش دانش قهوه و کافی شاپ به باریستا‌ها برای افزایش کیفیت خدمات کافی شاپ‌ها بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد. از این رو مدرسه قهوه ایران با بهره گیری از روش‌های نوین آموزش سعی دارد تا تحول بزرگی در صنعت قهوه کشور ایجاد نماید.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

 

مدرسه قهوه ایران اولین فضای آکادمیک رسمی در حوزه قهوه و کافی شاپ در ایران است. این مدرسه در پایان دوره‌های آموزشی خود مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به هنرجویان اعطا می‌نماید. تیم آموزشی این مجموعه دارای مدرک SCAE (انجمن تخصصی قهوه اروپا) و دیپلم قهوه از این انجمن هستند.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

 

این مجموعه توانسته با تلقیق فضای آموزش تئوری و عملی در بستری مناسب، کیفیت آموزش را بالا برده و استاندارد‌های خود را به سطح جهانی برساند. مدرسه قهوه ایران دارای ورکشاپ تخصصی، شامل سالن کنفرانس و کلاس‌های مجهز به ابزار آموزشی روز دنیاست.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

 

کارگاه آموزشی شماره یک با دستگاه‌های بروز صنعت قهوه و نوشیدنی تجهیز شده و ظرفیت آموزشی بالای آن باعث می‌شود که تعدادی زیادی هنرجو بتوانند از آموزش اساتید بهره ببرند.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

 

کارگاه آموزشی شماره ۴ که به تازگی تاسیس شده شامل یک آشپزخانه مجهز است. این آشپزخانه یکی از بزرگترین کارگاه‌های آموزش آشپزی در ایران محسوب می‌شود و در آن آشپز‌های مشهوری برای آموزش تهیه انواع پیتزا ها، پاستا ها، برگر ها، انواع سالاد، ساندویچ‌ها و استیک فعالیت می‌کنند.

مدرسه قهوه ایران فعالیت هایش را در زمینه برگزاری مسابقات مختلف این حوزه نیز گسترش داده و با اختصاص فضایی که از استیج رسمی مسابقات جهانی شبیه سازی شده، به شرکت کنندگان کمک میکند تا هرچه حرفه ای‌تر برای شرکت در مسابقات آماده شوند.

با توجه به نظرسنجی‌هایی که در پایان دوره‌های آموزشی از هنرجویان انجام شده، بین ۸۵ تا ۸۷ درصد از هنرجویان از کیفیت آموزش مدرسه قهوه ایران، رضایت کامل دارند.

یکی دیگر از سیاست‌های مدرسه قهوه ایران ایجاد فضای کار برای هنرجویان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی است. در راستای این سیاست، هنرجویان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی دوره کارآموزی خود را در مدت محدودی در مجموعه کافه‌های زنجیره‌ای پائیز ۹۸ که زیر نظر هلندینگ آرگو فعالیت می‌کنند، می‌گذراند و سپس توسط مجموعه به کافی شاپ‌های مرتبط معرفی و از این طریق وارد فضای شغلی می‌شوند.

در سالیان اخیر با کمک مدرسه قهوه و حمایت کارشناسان و فعالان این حوزه، صنعت قهوه در کشور بروزرسانی شده و حضور اساتیدی مطرحی از سراسر جهان در ایران به روند پیشرفت سطح آموزشی کشور سرعت بیشتری داده اند. به همین منظور اساتید و مدیریت مدرسه قهوه ایران، در راستای رسالت خود برای افزایش سطح علمی و فنی علاقه‌مندان و سطح بهره وری و کارآمدی مجموعه مدرسه قهوه، با حضور در اکثر آکادمی‌های مطرح دنیا تمامی استاندارد‌های آموزشی را در زمینه قهوه و کافی شاپ دریافت کرده است.


دوره‌های آموزشی مدرسه قهوه ایران:

۱-دوره قهوه، باریستا و مدیریت کافی شاپ ها؛ شامل آشنایی با قهوه، آماده سازی نوشیدنی‌های گرم بر پایه شیر و قهوه، نحوه برخورد با مشتریان و...
۲- دوره قهوه‌های دمی – موج سوم؛ شامل آموزش متد‌های مختلف دم آوری، تاثیر دمای آب در عصاره گیری و...
۳- دوره لاته آرت، طراحی روی قهوه؛ شامل تکنیک‌های لاته آرت و...
۴- دوره نوشیدنی‌های سرد؛ شامل تاریخچه نوشیدنی‌های سرد، آموزش میکسولوژی مولکولی، ساخت انواع سیروپ‌ها، آشنایی با انواع تکنیک‌های آماده سازی ماکتیل ها، اسموتی ها، شیک‌ها و...
۵- دوره آموزشی تهیه انواع صبحانه‌های بین المللی
۶- دوره تخصصی آشپزی؛ شامل غذا‌های فرنگی، انواع پیتزا، پاستا، برگر، غذا‌های دریایی و...
۷- دوره تخصصی پخت انواع کیک و شیرینی‌های مخصوص کافی شاپ
۸- دوره حرفه‌ای مدیریت کسب و کار کافه – رستوران؛ شامل نحوه برخورد با پرسنل، کنترل هزینه ها، شیوه‌های کنترل کیفی مجموعه و...
۹- دوره تخصصی آمادگی مسابقات
۱۰- دوره تخصصی ژست قهوه

در نهایت، چشم انداز مدرسه قهوه ایران منطبق بر آموزش نیروی کار حرفه ای، رضایت مندی بیشتر مشتریان کافه ها، ترویج و بروزرسانی فرهنگ کافی شاپ و قهوه در کشور و بالابردن کیفیت محصولات کافه‌ها است که تاکنون توانسته روند رو به رشدی در نیل به این اهداف داشته باشد. شما می‌توانید کلیه فعالیت‌ها این مجموعه را در سایت رسمی مدرسه قهوه ایران مشاهده نمایید. irancoffeeschool.com

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران


کار آفرینی و اشتغال زایی

خانه باریستا و مدرسه قهوه ایران در طول سال‌های گذشته توانسته اند علاقمندان بی شماری را جذب این صنعت نموده و در این سال‌ها بیش از ۱۰ هزار نفر را پس از آموزش وارد فضای کار کرده اند، به کارگیری متد‌های نوین آموزشی و تلاش درجهت بالا بردن سطح دانش صنعت قهوه در کشور، نقش بزرگی در کارآفرینی و اشتغال زایی جامعه دارند.

 

آموزش تخصصی قهوه باریستا در اولین مدرسه قهوه ایران

 

درآخر؛ هلدینگ آرگو سعی دارد تا توان بالقوه صنعت قهوه کشور را بالفعل کند تا بتوانیم با تمام توان این صنعت را پیش برده و شاهد پیشرفت روزافزون صنعت قهوه کشورمان باشیم.

هلدینگ آرگو دارای امکاناتی است که می‌تواند صنعت قهوه را، از مرحله تولید قهوه، آموزش استاندارد در تمامی سرفصل‌های آموزشی مرتبط با کافه و رستوران، تامین تجهیزات کافه و رستوران، راه اندازی کافه و رستوران و... حمایت و پشتیبانی کند.

با قدرت و در نهایت حرفه‌ای گری، در کنارتان هستیم..

 

مدرسه قهوه ایران

مدرسه قهوه ایران

مدرسه قهوه ایران

مدرسه قهوه ایران

 

اطلاعات تماس:
۰۲۱-۸۸۲۷۹۴۰۰
۰۲۱-۸۸۲۷۹۵۰۰
۰۲۱-۸۸۲۴۶۵۹۰
۰۲۱-۸۶۰۱۸۰۶۲

شماره‌های تماس ضروری:
۰۹۹۰۲۳۸۵۵۲۰
۰۹۱۲۴۱۶۳۹۵۴

ساعت تماس: ۹ صبح الی ۱۸ عصر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید.

۸۸۸۱۶۵_media_512x512Instagram-logo-2016-01-128x128-1td_icon

 

آدرس: تهران اتوبان شیخ فضل الله نوری، خیابان سازمان آب، نبش حاجی پور امیر پلاک ۲۶، مدرسه قهوه ایران

برای مشاهده ی نقشه کلیک کنید.
Submit to Facebook Submit to Google Plus Submit to Twitter


جدیدترین مطالب

صفحه اصلی
اخبار
قیمت ارز، سکه، و طلا
درج آگهی
ثبت تور
سالن های زیبایی
پاپ آپ