0912-0230-916
اکران‌آخرین فیلم‌ها در سال 96 با حضور ستاره ها

اکران‌آخرین فیلم‌ها در سال 96 با حضور ستاره ها

تاریخ انتشار: 1396-12-03 01:30:1
اکران‌آخرین فیلم‌ها در سال 96 با حضور ستاره ها


اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,سینما

اکران‌های زمستانی سینمای کشور به خصوص از اواخر بهمن‌ماه تا پایان سال اصطلاحا به اکران‌های فصل مرده معروف است. چراکه بعد از جشنواره فیلم فجر، استقبال چندانی از سینما نمی‌شود. با این همه در زمستان 96 فیلم‌هایی به نمایش گذاشته شده‌اند که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست. به خصوص که هدیه تهرانی بعد از مدت‌ها در دو فیلم از اکران‌های اسفندماه ایفای نقش می‌کند و محمدرضا گلزار در اتفاقی نادر به اکران خصوصی فیلم مجید مجیدی می‌آید. پیشنهاد می‌شود در میان شلوغی‌های روزهای آخر سال زمانی را برای تماشای این فیلم‌ها در نظر بگیرید.


« اسرافیل»
« اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کننده مستانه مهاجر از 25 بهمن ماه اکران شد. این فیلم که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، در گروه آزاد اکران شده است. تا امروز ۶۴۳۵۴۰۰۰ فروش داشته و همچنان اکرانش در تهران و شهرستان‌ها ادامه دارد. « اسرافیل» روایت مردى است که ماهى را دوست داشت و حالا بازگشته است. دخترى که بهروز را دوست دارد و باز مى گردد. مرده‌گان زنده مى‌شوند.» هدیه تهرانی، پژمان بازغی، مریلا زارعی، هدی زین العابدین، پوریا رحیمی سام، سهیلا رضوی، علی عمرانی، سودابه جعفر زاده، علی شیدایی فر، فریماه حسینی‌پور و یوسف بختیاری از بازیگران این فیلم هستند.


«بلوک 9 خروجی 2»
«بلوک 9 خروجی 2» به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه‌کنندگی مشترک علیرضا امینی و محمدرضا شریفی‌ نیا در سال 91 تولید شده است. منتها به دلیل تلخی داستانش از حضور در سی و دومین جشنواره فیلم فجر بازماند و تا امسال اجازه اکران در سینماهای کشور را پیدا نکرد. در نهایت عوامل فیلم با پذیرش محدودیت سنی، توانستند بعد از چهارسال پروانه نمایش آن را دریافت کنند. این فیلم اسفند ماه در سینماهای تهران به نمایش درآمده است. در خلاصه «بلوک 9 خروجی 2» نوشته شده است: «بعد از مرگ مادربزرگ، زن و شوهری که چندسال از جدایی‌شان می‌گذرد، برای بهبود و سلامت روحی دخترشان به مسافرت می‌روند...» امیرجعفری،پانته آبهرام،حمیدرضا آذرنگ،الهام کردا،شبنم مقدمی،پروین ملکی،سیاوش جعفری،ملیکا پارسا،ستایش محمودی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند. آخرین فیلم علیرضا امینی پیش از این در نخستین حضور بین‌المللی‌اش در بخش رقابتی اصلی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «کامیرا» (Kimera) در شهر ترمولی (Termoli ) در کشور ایتالیا روی پرده رفت و از طرف هیئت داوران این جشنواره، جایزه بهترین فیلم سینمایی به «علیرضا امینی» کارگردان و همچنین جایزه بهترین بازیگر خردسال به «ستایش محمودی» بازیگر کودک این فیلم اهدا شد. «بلوک 9، خروجی 2» برای تصاحب این جوایز معتبر، با 17 فیلم سینمایی از کشورهای مختلف جهان ازجمله؛ آمریکا، ایتالیا، بلژیک، آلمان، آلبانی، چک و ... به رقابت پرداخت.


«آن سوی ابرها»
«آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی و تهیه کنندگی مشترک مجید مجیدی و شارین مانتری کدیا در سال 95 تولید شد. این فیلم هفدهمین ساخته مجید مجیدی است که در هند تولید شده است. «آن سوی ابرها» روز چهارشنبه دوم اسفند با حضور محمدرضا گلزار و مجید مجیدی کارگردان این فیلم از ساعت 18 الی 24 در پردیس کورش برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که حضور محمدرضا گلزار در اکران خصوصی فیلم مجیدی جالب انگیز است. به اعتقاد رسانه‌ها گویی مرزبندی‌های بین گونه‌های مختلف سینما در ایران از بین رفته است و همه ارزش گیشه و فروش را فهمیده‌اند. ضمن اینکه گلزار با بازی در فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمد‌پور تجربه حضور در کشور هند را داشته است. در خلاصه این فیلم نوشته شده است: « این فیلم در ستایش عشق و زندگی و تنوع روابط انسانی است.»


«بدون تاریخ، بدون امضا»
«بدون تاریخ، بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند و تهیه کنندگی مشترک وحید جلیلوند و احسان علیخانی اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم برنده بهترین کارگردانی، بهترین صداگذاری و بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و پنجمین دوره از جشنواره فیلم فجر شد. همچنین وحید جلیلوند جایزه بهترین کارگردانی و نوید محمدزاده جایزه بهترین بازیگری مرد را برای این فیلم از بخش « افق‌های نو» هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز و برنده هوگوی طلایی بهترین فیلم از پنجاه و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو در بخش کارگردانان جدید شد. اکران فیلم از 25 بهمن ماه آغاز شد و تا امروز ۱۱۰۹۴۷۲۰۰۰ فروش داشته است. ضمن اینکه هدیه تهرانی بعد از مدت‌ها دوری از سینما در این بار با فیلم‌های «اسرافیل» و «بدون تاریخ، بدون امضا» روی پرده نقره‌ای به ایفای نقش می‌پردازد.


«پل خواب»
«پل خواب» به کارگردانی اکتای براهنی و تهیه‌کنندگی جهانگیر کوثری در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش فیلم‌های اول به نمایش درآمد. این فیلم اقتباسی از رمان «جنایت و مکافات» اثر داستایفسکی است. «پل خواب» که 20 دی ماه در اکران گروه آزاد تا امروز ۷۷۰۳۹۴۰۰۰ فروخته است. در خلاصه فیلم نوشته شده است: «شهاب در آستانه ازدواج با نامزدش است. شرایط اقتصادی و مالی او باعث می‌شود به اتفاق دوستش وارد یک معامله تجاری شود اما در کمال ناباوری پول‌های او را بالا می‌کشند. شرایط سختی بر زندگی او حاکم می‌شود. پول بهره‌ای می‌گیرد و از پرداخت اقساط آن هم عاجز می‌شود. طلبکاران او را راحت نمی‌گذارند. پدرش که دبیر مدرسه است وارد ماجرای او می‌شود. نامزدش نیز او را تحت فشار قرار می‌دهد. شهاب تحت تاثیر این فشارها دست به کار عجیبی می‌زند.» ساعد سهیلی، هومن سیدی، اکبر زنجانپور، آناهیتا افشار، علیرضا ثانی فر و حسام شجاعی از بازیگران «پل خواب» است.


«کله سرخ»
«کله سرخ» به کارگردانی کریم لک‌زاده و تهیه‌کنندگی مهدی رشیدی از یازدهم آذرماه در گروه «هنر و تجربه» به نمایش درآمده است. دومین فیلم بلند لک‌زاده‌ در بخش اصلی شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم منهایم آلمان که پس از برلیناله قدیمی‌ترین جشنواره کشور آلمان است، شرکت داشت. همچنین پوستر فیلم که توسط سعید فروتن و با تکنیک چاپ دستی طراحی شده به مرحله نهایی دوره هفده‌ام مسابقه بین‌المللی طراحی گرافیک تایوان رسید. «کله سرخ» روایت مردی به نام فرهاد است که پس از سال‌ها به زادگاهش، روستایی کوهستانی برمی‌گردد، وقتی قتلی پیش چشمش رخ می‌دهد، در جست‌وجوی حقیقت پا در جنگلی می‌گذارد که کسانی در انتظار او هستند. بهزاد دورانی، علی باقری، سونیا سنجری، مونا محمودزاده، وحید حبیبیان، میلاد اکبرنژاد، لیلا طاهر پسند، احد محمدکرمی و وحید کفراش از مجموعه بازیگران فیلم هستند.


«کمدی انسانی»
«کمدی انسانی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمد هادی کریمی از 27 دی ماه در سینماها نمایش شده است و روزهای آخر اکران را پشت سر می‌گذارد. این فیلم تا امروز ۶۸۱۱۹۰۰۰۰ فروش داشته است. «کمدی انسانی» یک کمدی-تراژدی است که از دهه ۳۰ تا دهه ۶۰ روایت می‌شود و داستان فراز و فرودهای شخصیتی را روایت می‌کند که مجبور است شبیه مردمان پیرامونش شود. علیرضا شجاع‌نوری، هومن سیدی، آرمان درویش، لیلا زارع، فرخ نعمتی، هستی مهدوی‌فرد ، مهوش افشارپناه، عباس احمدی‌مطلق، سعیده عرفان، زینب قادری، حمیدرضا سام‌خانیان، فتاح نظریان، بابک جعفریه، عطا مرادی و بهاره کیان‌افشار در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

 

 

 روزنامه ابتکار

Submit to Facebook Submit to Google Plus Submit to Twitter


جدیدترین مطالب

صفحه اصلی
اخبار
قیمت ارز، سکه، و طلا
درج آگهی
ثبت تور
سالن های زیبایی
پاپ آپ